Apžvalgos

Pirkimas VolumeRate.com

VolumeRate – tai kitas DealExtreme.com padalinys, neva labiau orientuotas į didmeninę prekybą, tačiau čia be jokių problemų galima pirkti ir po vieną prekę. VolumeRate bei DealExtreme iki šiol perku dar nuo 2008-ųjų – įspūdžiai labai teigiami, todėl šią parduotuvę rekomenduoti man lengviausia. Jei įdomu kodėl, skaitykite toliau.

Jei reikia kažkokios prekės, visada pirmiausia pasižiūriu, ar ją turi VolumeRate, DealExtreme ir kokia jos kaina. Tada tikrinu AliExpress, GearBest ir kitose Kinijos internetinėse parduotuvėse. Jei kaina šioje parduotuvėje nedaug didesnė nei kitur, tada perku čia. Tiesiog čia klientų aptarnavimui neturiu jokių priekaištų – čia iki šiol neteko patirti jokių nuostolių.

Kaip išvengti importo mokesčių

Na, o jei pirkinys brangus, t.y. toks, už kurį jau gali reikėti susimokėti ir importo mokesčius Lietuvoje, tuomet irgi nedvejodamas perku būtent VolumeRate. O priežastis paprasta – vienas didžiausių VolumeRate privalumų yra tas, kad  čia leidžiama susimokėti nedidelį papildomą mokestį (šiuo metu – maždaug 3 eurai) kaip draudimą nuo importo mokesčių („Import Tax & VAT Insurance“, angl.). O veikia jis paprastai – jei Lietuvos muitinė apmokestintų, VolumeRate kompensuotų mokesčių sumą (tiesa, kompensuoja ne daugiau kaip 40 JAV dolerių, plačiau čia), pakaktų jiems nusiųsti įrodymą apie sumokėtą mokesčių sumą. Dar viena man žinoma parduotuvė, siūlantį tokią paslaugą – Banggood.com.

Žinoma, prekių asortimentu  VolumeRate negali varžytis su AliExpress, tad čia konkrečios norimos prekės galite ir nerasti. O ir prekių kaina čia neretai būna šiek tiek didesnė nei kitur, bet ir nenuostabu – už puikų servisą tenka susimokėti.

Turinys VolumeRate internetinėje parduotuvėje pateikiamas tik anglų kalba, o prekių užsakymas niekuo nesiskiria nuo kitų elektroninių parduotuvių – paieškos pagalba išsirenkamos norimos prekės, jos dedamos į krepšelį ir tuomet formuojamas užsakymas.

Mokėjimo būdai

VolumeRate užsakymus apmokėti galima Visa, MasterCard, American Express, Discover, Diners Club ir JCB kortelėmis bei per WebMoney ir Paypal sistemas. Kaip visada, rekomenduoju mokėti tik per Paypal dėl papildomos pirkėjo apsaugos.

Siuntimo būdai

VolumeRate klientams leidžia rinktis iš trijų siuntimo būdų:

  1. SuperSaver – nemokamai neregistruotu paštu
  2. Standard – nemokamai registruotu paštu su siuntos sekimo numeriuku, jei užsakymo suma buvo bent 20 JAV dolerių arba už 1,70 JAV dolerio priemoką, jei užsakymo vertė nesiekė 20 JAV dolerių.
  3. Expedited – greitas siuntimas per kurjerių tarnybą, už kurį tektų pakloti gan nemažai, be to, siunčiant šiuo būdu visada pridedama ir užsakymo sąskaita, tad jei užsakymo suma (be siuntimo kainos) viršys 22 eurus, neabejotinai teks susimokėti importo mokesčius Lietuvos muitinei bei papildomai – kurjerių tarnybai už tarpininkavimą deklaruojant muitinėje prekes.

Visgi net ir nemokamu būdu iš Kinijos sandėlių siunčiamos prekės atkeliauja greičiau nei iš kitų Kinijos parduotuvių – paprastai per 2-3 savaites. DealExtreme taip pat dalį prekių sandėliuoja Europos sandėliuose, tad jas gauti galima net per savaitę.

Reikia paminėti, kad jei vienu užsakymu perkate kelias skirtingas prekes, renkantis siuntimo būdą, leidžiama pasirinkti, ar norite, kad visas prekes parduotuvė siųstų vienu kartu, ar tas, kurias turi sandėlyje ar iš tiekėjų gauna greičiau, kad irgi siųstų greičiau. Automatiškai yra pažymėtas pastarasis variantas  („Ship the available items first“) , tačiau jei taip ir norėsite padaryti, gali gautis, kad dalis prekių atvyks registruotu paštu, o dalis – ne.

Pirkėjų apsauga

Kaip ir kitose el. parduotuvėse VolumeRate trūkumų gali pasitaikyti įvairiausių – neatitinkantys tiesos prekių aprašymai, atkeliavusios pažeistos, neveikiančios arba netrukus sugendančios prekės. Siunčiantis prekes neregistruotu paštu, gali pasitaikyti ir dingimų ar didelių vėlavimų.

Tačiau jei gaunate neveikiančią, aprašymo neatitinkančią prekę arba išvis jos negaunate per tam tikrą laiką (daugiau nei 20 darbo dienų), galite kreiptis į parduotuvės pagalbos tarnybą, kuri klausimą išsprendžia per kelias dienas. Kiek teko pastebėti, parduotuvės konsultantai neblogai kalba angliškai. Jei visgi liktumėte nusivylę parduotuvės sprendimu, galėtumėte kreiptis į Paypal dėl pinigų grąžinimo (žinoma, kad tai būtų įmanoma, užsakymą reikia apmokėti būtent per Paypal sistemą).

Beveik visoms prekėms taiko 90 dienų ketimo garantiją ir 150 dienų remonto garantiją, o prireikus, prekes grąžinti leidžia į sandėlį, esantį ne Kinijoje, o Jungtinėje Karalystėje. Ir kas svarbiausia – kompensuoja siuntimo išlaidas (žinoma, jei grąžinama dėl jų kaltės) – tereikia nufotografuoti ir nusiųsti pašto kvitą. Tuo jau teko sėkmingai pasinaudoti. Tiesa, jei siuntimo išlaidos yra artimos ar net didesnės nei prekės vertė, tokiu atveju pilnos kompensacijos negautumėte.

Importo mokesčiai (muitai ir PVM) perkant iš VolumeRate (volumerate.com)

Kadangi daugeliu atvejų VolumeRate siunčia prekes ne iš Europos Sąjungos, o net ir tada, kad nurodo, kad siunčia iš Europos sandėlių, pasitaiko, kad iš tikrųjų siunčia iš Europoje esančių muitinės sandėlių, kuriuose tos prekės nėra išmuitintos, siuntai pasiekus Lietuvą, ši siunta gali būti papildomai apmokestinta, jei prekių vertė (neįskaičiuojant siuntimo išlaidų) viršija 22 eurus:

  • kai bendra siuntos prekių vertė (neįskaičiuojant siuntimo išlaidų) yra 22 eurai arba mažiau, nemokami jokie muitai ir PVM.
  • kai bendra siuntos prekių vertė (neįskaičiuojant siuntimo išlaidų) viršija 22 eurus, bet neviršija 150 eurų, papildomai mokamas 21% PVM bei sumokamas atstovavimo muitinei (tarpininkavimo/deklaravimo) mokestis paštui arba kurjerių kompanijai. Jei prekę siuntėtės paštu, tas atstovavimo muitinei mokestis bus 8,69 Eur, o jei per kurjerių kompaniją – gerokai daugiau. PVM skaičiuojamas ne vien nuo prekių vertės, bet nuo visos sumos, sumokėtos prekės pardavėjui (taigi ir nuo siuntimo bei draudimo kainos) bei atstovavimo muitinei (deklaravimo) sumokėtų mokesčių.
  • kai bendra siuntos prekių vertė (neįskaičiuojant siuntimo išlaidų) viršija 150 eurų, mokamas ne tik atstovavimo muitinei mokestis, 21% PVM, bet ir muitas, kurio dydis priklauso nuo siunčiamų prekių. PVM skaičiuojamas ne vien nuo prekių vertės, bet nuo visos sumos, sumokėtos prekės pardavėjui (taigi ir nuo siuntimo bei draudimo kainos), atstovavimo muitinei (deklaravimo) sumokėtų mokesčių ir netgi nuo priskaičiuoto muito!
  • kai siunčiatės akcizais apmokestinamas prekes (kvepalus, tuoletinius vandenis, alkoholį ir tabako gaminius), siunta apmokestinama visais atvejais, nepriklausomai nuo jos vertės, čia atsiranda ir dar vienas mokestis – akcizas.

Kadangi siuntų srautai iš Kinijos yra tiesiog milžiniški ir jie vis didėja, dažnai pasitaiko, kad importo mokesčiais nepamokestinamos ir didelės vertės siuntos, pavyzdžiui, mobilieji telefonai. Na, bet čia jau kaip pasiseks. Be to, kaip jau minėjau, VolumeRate suteikia unikalią galimybę susimokėti 3 eurus už draudimą nuo importo mokesčių.

VolumeRate ir dropshippingas

Jei VolumRate norėtumėte naudoti kaip prekių šaltinį savo internetinei prekybai dropshippingo būdu, tai visai  įmanoma, kadangi kaskart užsakymo metu galima nurodyti kam ir kokiu adresu siųsti prekę. VolumeRate siunčiamų siuntų neženklina savo prekiniu ženklu bei į pakuočių vidų nededa sąskaitų (nebent siųstumėte prekes tuo greituoju „Expedited“ būdu), todėl jūsų klientai nežinotų, iš kurios Kinijos parduotuvės atkeliavo užsakymas. Šiuo atveju Jūs veikiate tik kaip tarpininkas.

Patiko? Pasidalink:

Panašūs straipsniai

parašyk, ką manai?

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!