Apžvalgos

Pirkimas Banggood.com

Banggood  skelbiasi, kad veiklą pradėjo dar 2006-iais, tačiau apsipirkinėti čia pradėjau tik visai neseniai – savo pirmąjį užsakymą atlikau 2019 m. vasario 24 d. ir likau išties patenkintas.

Užsiregistravus naujam klientui, duodama krūva nuolaidų kuponų, tad pirmieji pirkimai tampa dar patrauklesni. O ką pirkti, tikria yra – Banggood svetainėje skelbiama, kad jų asortimentą sudaro daugiau nei 200 000 prekių taigi visai nemažai.

Internetinė parduotuvė turi ne tik įprastą tarptautinę versiją, bet ir kelias skirtingas versijas, skirtas būtent konkrečių šalių pirkėjams – amerikiečiams, anglams, brazilams, vokiečiams, prancūzams, italams, rusams, indams, turkams ir dar keletui. Parduotuvėje integruotas ir „Google“ vertėjas taigi, esant reikalui, čia rasite net ir lietuvių kalbą, tik vargu ar būsite labai patenkinti vertimo rezultatu.

Na, o prekių užsakymas niekuo nesiskiria nuo kitų elektroninių parduotuvių – paieškos pagalba išsirenkamos norimos prekės, jos dedamos į krepšelį ir tuomet formuojamas užsakymas.

Kuo Banggood skiriasi nuo kitų Kinijos parduotuvių – dažniau perkantiems čia taikomos mažesnės kainos.

Mokėjimo būdai

Banggood užsakymus lietuviams apmokėti galima populiariausiomis debetinėmis ir kreditinėmis kortelėmis bei per Paypal ir Google pay sistemas. Kaip visada, rekomenduoju mokėti tik per Paypal dėl papildomos pirkėjo apsaugos.

Siuntimo būdai

Banggood klientams leidžia rinktis iš kelių siuntimo būdų, tiek registruotu paštu, tiek neregistruotu be siuntos sekimo. Taip pat siūlomas ir stebėtinai nebrangus  (paprastai kainuoja nuo kelių iki keliolikos dolerių) arba net visai nemokamas greitas siuntimas per kurjerių tarnybą tiesiai į namus – EU Priority Line.  Siunčiant šiuo būdu, prekę gavau be jokių importo mokesčių, nors jos kaina buvo maždaug 40 eur.

Yra ir brangesnis siuntimo būdas EMS Express Mail Service, kainuojantis keliasdešimtis eurų, tačiau siunčiant šiuo būdu ko gero visada pridedama ir užsakymo sąskaita, tad jei užsakymo suma (be siuntimo kainos) viršys 22 eurus, neabejotinai teks susimokėti importo mokesčius Lietuvos muitinei bei papildomai – kurjerių tarnybai už tarpininkavimą deklaruojant muitinėje prekes. Nemokamas siuntimas siūlomas ne visada, tačiau net jei ir tenka susimokėti, jis nėra brangus.

Keistas dalykas tas, kad Banggood siūlo papildomai įsigyti ir siuntos draudimą, mat tik tokiu atveju grąžintų pinigus arba siuntą išsiųstų nemokamai dar kartą, jei ji dingtų. Draudimo kaina priklauso nuo prekių vertės, bet procentaliai nėra didelė. Visgi lyginandami tos pačios prekės kainą Banggood ir kitose parduotuvėse, įvertinkite ir šį mokestį.

Pirkėjų apsauga

Kaip ir kitose el. parduotuvėse Banggood trūkumų gali pasitaikyti įvairiausių – neatitinkantys tiesos prekių aprašymai, atkeliavusios pažeistos, neveikiančios arba netrukus sugendančios prekės. Siunčiantis prekes neregistruotu paštu, gali pasitaikyti ir dingimų ar didelių vėlavimų.

Siūlomos šios garantijos:

  • 7 dienų gauto neveikiančio daikto garantija – jei gaunate sudedusį daiktą, per 7 diena turi kreiptis dėl jo grąžinimo nurodytu adresu. Banggood žada, kad išsiųs kitą prekę arba grąžins pinigus bei padengs išsiuntimo kaštus.
  • 14 dienų pinigų grąžinimo garantija – nenaudotą, priekinės išvaizdos nepraradusią prekę leidžiama savo lėšomis grąžinti atgal praduotuvei ir atgauti dali pinigų – prekės kaina minus siuntimo išlaidos. Viskas būtų puiku, tačiau prekę leidžiama grąžinti tik į tos šalies sandėlį, iš kurio ji atkeliavo. Taigi, pavyzdžiui, prekės grąžinimas į Kiniją gali būti per brangus, kad tai apsimokėtų daryti.
  • Remonto garantija – jei per metus nuo gavimo dienos įsigyta prekė sugestų, Banggood žada, kad priims ją remontui. Už nusiuntimą į servisą teks susimokėti pačiam pirkėjui, tačiau už suremontuotą prekės atsiuntimą mokėti nebereikėtų, jei Banggood pripažins, kad gedimas buvo garantinis. Nemokėti už siuntimą galima tik tuo atveju, jei prekė sugedo per pirmą naudojimo mėnesį nuo jos gavimo.

Plačiau apie garantijos sąlygas ir prekių grąžinimus galite paskaityti čia, kadangi jos skiriasi priklausomai nuo įsigytos prekės.

Jei gaunate neveikiančią, aprašymo neatitinkančią prekę, galite kreiptis į parduotuvės pagalbos tarnybą, kuri klausimą išsprendžia per kelias dienas. Jei visgi liktumėte nusivylę parduotuvės sprendimu, galėtumėte kreiptis į Paypal dėl pinigų grąžinimo (žinoma, kad tai būtų įmanoma, užsakymą reikia apmokėti būtent per Paypal sistemą).

Kaip jau minėjau, kompensaciją už dingusias prekes gautumėte tik tuomet, jei susimokėjote už siuntos draudimą.

Importo mokesčiai (muitai ir PVM) perkant iš Banggood

Kadangi daugeliu atvejų Banggood siunčia prekes ne iš Europos Sąjungos, o net ir tada, kad nurodo, kad siunčia iš Europos sandėlių, pasitaiko, kad iš tikrųjų siunčia iš Europoje esančių muitinės sandėlių, kuriuose tos prekės nėra išmuitintos, siuntai pasiekus Lietuvą, ši siunta gali būti papildomai apmokestinta, jei prekių vertė (neįskaičiuojant siuntimo išlaidų) viršija 22 eurus:

  • kai bendra siuntos prekių vertė (neįskaičiuojant siuntimo išlaidų) yra 22 eurai arba mažiau, nemokami jokie muitai ir PVM.
  • kai bendra siuntos prekių vertė (neįskaičiuojant siuntimo išlaidų) viršija 22 eurus, bet neviršija 150 eurų, papildomai mokamas 21% PVM bei sumokamas atstovavimo muitinei (tarpininkavimo/deklaravimo) mokestis paštui arba kurjerių kompanijai. Jei prekę siuntėtės paštu, tas atstovavimo muitinei mokestis bus 8,69 Eur, o jei per kurjerių kompaniją – gerokai daugiau. PVM skaičiuojamas ne vien nuo prekių vertės, bet nuo visos sumos, sumokėtos prekės pardavėjui (taigi ir nuo siuntimo bei draudimo kainos) bei atstovavimo muitinei (deklaravimo) sumokėtų mokesčių.
  • kai bendra siuntos prekių vertė (neįskaičiuojant siuntimo išlaidų) viršija 150 eurų, mokamas ne tik atstovavimo muitinei mokestis, 21% PVM, bet ir muitas, kurio dydis priklauso nuo siunčiamų prekių. PVM skaičiuojamas ne vien nuo prekių vertės, bet nuo visos sumos, sumokėtos prekės pardavėjui (taigi ir nuo siuntimo bei draudimo kainos), atstovavimo muitinei (deklaravimo) sumokėtų mokesčių ir netgi nuo priskaičiuoto muito!
  • kai siunčiatės akcizais apmokestinamas prekes (kvepalus, tuoletinius vandenis, alkoholį ir tabako gaminius), siunta apmokestinama visais atvejais, nepriklausomai nuo jos vertės, čia atsiranda ir dar vienas mokestis – akcizas.

Kadangi siuntų srautai iš Kinijos yra tiesiog milžiniški ir jie vis didėja, dažnai pasitaiko, kad importo mokesčiais nepamokestinamos ir didelės vertės siuntos, pavyzdžiui, mobilieji telefonai. Na, bet čia jau kaip pasiseks.

Draudimas nuo importo mokesčių

Visgi nenorintiems rizikuoti, Banggood suteikia išties gerą bonusą – leidžiama įsigyti ir draudimą nuo importo mokesčių – tariff insurance. Šio draudimo kaina priklauso nuo pasirinkto siuntimo būdo,  todėl kartais jis netgi nieko papildomai nekainuoja.

Banggood - pirkimas iš Kinijos be mokesčiųParduotuvė žada, kad įsigijus šį draudimą, padengs visus papildomai sumokėtus mokesčius – PVM ir muitą, pateikus tai patvirtinančius dokumentus. Taigi jei Lietuvos muitinė siuntą papildomai apmokestintų, Banggood nekompensuotų tik deklacijos pateikimo mokesčio.

Paskutinį kartą pirkau 40 eurų kainavusį daiktą, kurį kurjeris tiesiai į namus atvežė be jokių mokesčių.

Banggood ir dropshippingas

Jei Banggood norėtumėte naudoti kaip prekių šaltinį savo internetinei prekybai dropshippingo būdu, tai visai  įmanoma, kadangi kaskart užsakymo metu galima nurodyti kam ir kokiu adresu siųsti prekę, o sąskaitų į pakuotės vidų Banggood ir taip nededa. Tereikia užsakymo metu prekių krepšelyje nepamiršti pažymėti varnele punktą „Remove Banggood logo from the package“.

Patiko? Pasidalink:
Pin Share

Panašūs straipsniai

parašyk, ką manai?

MadeinChina.lt