DealExtreme (dx.com) parduotuvė
Apžvalgos

Pirkimas DealExtreme (dx.com)

DealExtreme (dx.com) – viena seniausių, nuo 2005-ųjų veikiančių Kinijos internetinių parduotuvių, skirtų parduoti vietines prekes į užsienį. Čia iki šiol perku dar nuo 2008-ųjų – įspūdžiai labai teigiami, todėl šią parduotuvę rekomenduoti man lengviausia. Jei įdomu kodėl, skaitykite toliau.

Jei reikia kažkokios prekės, visada pirmiausia pasižiūriu, ar ją turi DealExtreme ir kokia jos kaina. Tada tikrinu AliExpress, GearBest ir kitose Kinijos internetinėse parduotuvėse. Jei kaina DealExtreme parduotuvėje nedaug didesnė nei kitur, tada perku čia. Tiesiog čia klientų aptarnavimui neturiu jokių priekaištų – čia iki šiol neteko patirti jokių nuostolių.

Na, o jei pirkinys brangus, t.y. toks, už kurį jau gali reikėti susimokti ir importo mokesčius Lietuvoje, tuomet irgi nedvejodamas perku būtent DealExtreme. O priežastis paprasta – vienas didžiausių DealExtreme privalumų yra tas, kad  čia leidžiama susimokėti nedidelį papildomą mokestį (šiuo metu – 2 JAV doleriai) kaip draudimą nuo importo mokesčių („Import Tax & VAT Insurance“, angl.). O Kaip išvengti importo mokesčiųveikia jis paprastai – jei Lietuvos muitinė apmokestintų, DealExtreme kompensuotų mokesčių sumą (tiesa, kompensuoja ne daugiau kaip 40 JAV dolerių, plačiau čia), pakaktų jiems nusiųsti įrodymą apie sumokėtą mokesčių sumą. Tai vienintelė man žinoma parduotuvė, siūlantį tokią paslaugą.

Deja, prekių asortimentu DealExtreme negali varžytis su AliExpress, tad čia norimos prekės galite ir nerasti. O ir prekių kaina čia neretai būna šiek tiek didesnė nei kitur, bet ir nenuostabu – už puikų servisą tenka susimokėti.

Turinys DealExtreme internetinėje parduotuvėje pateikiamas net 13 kalbų: anglų, rusų, portugalų, ispanų, italų, olandų, vokiečių, prancūzų, čekų, norvegų, suomių, japonų ir arabų, o prekių užsakymas niekuo nesiskiria nuo kitų elektroninių parduotuvių – paieškos pagalba išsirenkamos norimos prekės, jos dedamos į krepšelį ir tuomet formuojamas užsakymas.

Mokėjimo būdai

DealExtreme užsakymus apmokėti galima Visa, MasterCard, American Express, Discover, Diners Club ir JCB kortelėmis bei per WebMoney ir Paypal sistemas. Kaip visada, rekomenduoju mokėti tik per Paypal dėl papildomos pirkėjo apsaugos.

Siuntimo būdai

DealExtreme klientams leidžia rinktis iš trijų siuntimo būdų:

  1. SuperSaver – nemokamai neregistruotu paštu
  2. Standard – nemokamai registruotu paštu su siuntos sekimo numeriuku, jei užsakymo suma buvo bent 20 JAV dolerių arba už 1,70 JAV dolerio priemoką, jei užsakymo vertė nesiekė 20 JAV dolerių.
  3. Expedited – greitas siuntimas per kurjerių tarnybą, už kurį tektų pakloti gan nemažai, be to, siunčiant šiuo būdu visada pridedama ir užsakymo sąskaita, tad jei užsakymo suma (be siuntimo kainos) viršys 22 eurus, neabejotinai teks susimokėti importo mokesčius Lietuvos muitinei bei papildomai – kurjerių tarnybai už tarpininkavimą deklaruojant muitinėje prekes.

Visgi net ir nemokamu būdu iš Kinijos sandėlių siunčiamos prekės atkeliauja greičiau nei iš kitų Kinijos parduotuvių – paprastai per 2-3 savaites. DealExtreme taip pat dalį prekių sandėliuoja Europos sandėliuose, tad jas gauti galima net per savaitę.

Reikia paminėti, kad jei vienu užsakymu perkate kelias skirtingas prekes, renkantis siuntimo būdą, leidžiama pasirinkti, ar norite, kad visas prekes parduotuvė siųstų vienu kartu, ar tas, kurias turi sandėlyje ar iš tiekėjų gauna greičiau, kad irgi siųstų greičiau. Automatiškai yra pažymėtas pastarasis variantas  („Ship the available items first“) , tačiau jei taip ir norėsite padaryti, gali gautis, kad dalis prekių atvyks registruotu paštu, o dalis – ne.

Pirkėjų apsauga

Kaip ir kitose el. parduotuvėse DealExtreme trūkumų gali pasitaikyti įvairiausių – neatitinkantys tiesos prekių aprašymai, atkeliavusios pažeistos, neveikiančios arba netrukus sugendančios prekės. Siunčiantis prekes neregistruotu paštu, gali pasitaikyti ir dingimų ar didelių vėlavimų.

Tačiau jei gaunate neveikiančią, aprašymo neatitinkančią prekę arba išvis jos negaunate per tam tikrą laiką (daugiau nei 20 darbo dienų), galite kreiptis į parduotuvės pagalbos tarnybą, kuri klausimą išsprendžia per kelias dienas. Kiek teko pastebėti, parduotuvės konsultantai neblogai kalba angliškai. Jei visgi liktumėte nusivylę parduotuvės sprendimu, galėtumėte kreiptis į Paypal dėl pinigų grąžinimo (žinoma, kad tai būtų įmanoma, užsakymą reikia apmokėti būtent per Paypal sistemą).

Beveik visoms prekėms taiko 90 dienų ketimo garantiją ir 150 dienų remonto garantiją, o prireikus, prekes grąžinti leidžia į sandėlį, esantį ne Kinijoje, o Jungtinėje Karalystėje. Ir kas svarbiausia – kompensuoja siuntimo išlaidas (žinoma, jei grąžinama dėl jų kaltės) – tereikia nufotografuoti ir nusiųsti pašto kvitą. Tuo jau teko sėkmingai pasinaudoti. Tiesa, jei siuntimo išlaidos yra artimos ar net didesnės nei prekės vertė, tokiu atveju pilnos kompensacijos negautumėte.

Importo mokesčiai (muitai ir PVM) perkant iš DealExtreme (dx.com)

Kadangi daugeliu atvejų DealExtreme siunčia prekes ne iš Europos Sąjungos, o net ir tada, kad nurodo, kad siunčia iš Europos sandėlių, pasitaiko, kad iš tikrųjų siunčia iš Europoje esančių muitinės sandėlių, kuriuose tos prekės nėra išmuitintos, siuntai pasiekus Lietuvą, ši siunta gali būti papildomai apmokestinta, jei prekių vertė (neįskaičiuojant siuntimo išlaidų) viršija 22 eurus:

  • kai bendra siuntos prekių vertė (neįskaičiuojant siuntimo išlaidų) yra 22 eurai arba mažiau, nemokami jokie muitai ir PVM.
  • kai bendra siuntos prekių vertė (neįskaičiuojant siuntimo išlaidų) viršija 22 eurus, bet neviršija 150 eurų, papildomai mokamas 21% PVM bei sumokamas atstovavimo muitinei (tarpininkavimo/deklaravimo) mokestis paštui arba kurjerių kompanijai. Jei prekę siuntėtės paštu, tas atstovavimo muitinei mokestis bus 8,69 Eur, o jei per kurjerių kompaniją – gerokai daugiau. PVM skaičiuojamas ne vien nuo prekių vertės, bet nuo visos sumos, sumokėtos prekės pardavėjui (taigi ir nuo siuntimo bei draudimo kainos) bei atstovavimo muitinei (deklaravimo) sumokėtų mokesčių.
  • kai bendra siuntos prekių vertė (neįskaičiuojant siuntimo išlaidų) viršija 150 eurų, mokamas ne tik atstovavimo muitinei mokestis, 21% PVM, bet ir muitas, kurio dydis priklauso nuo siunčiamų prekių. PVM skaičiuojamas ne vien nuo prekių vertės, bet nuo visos sumos, sumokėtos prekės pardavėjui (taigi ir nuo siuntimo bei draudimo kainos), atstovavimo muitinei (deklaravimo) sumokėtų mokesčių ir netgi nuo priskaičiuoto muito!
  • kai siunčiatės akcizais apmokestinamas prekes (kvepalus, tuoletinius vandenis, alkoholį ir tabako gaminius), siunta apmokestinama visais atvejais, nepriklausomai nuo jos vertės, čia atsiranda ir dar vienas mokestis – akcizas.

 

Kadangi siuntų srautai iš Kinijos yra tiesiog milžiniški ir jie vis didėja, dažnai pasitaiko, kad importo mokesčiais nepamokestinamos ir didelės vertės siuntos, pavyzdžiui, mobilieji telefonai. Na, bet čia jau kaip pasiseks. Be to, kaip jau minėjau, DealExtreme suteikia unikalią galimybę susimokėti 2 dolerius už draudimą nuo importo mokesčių.

DealExtreme ir dropshippingas

Jei DealExtreme norėtumėte naudoti kaip prekių šaltinį savo interneinei prekybai dropshippingo būdu, tai visai  įmanoma, kadangi kaskart užsakymo metu galima nurodyti kam ir kokiu adresu siųsti prekę. DealExtreme siunčiamų siuntų neženklina savo prekiniu ženklu bei į pakuočių vidų nededa sąskaitų (nebent siųstumėte prekes tuo greituoju „Expedited“ būdu), todėl jūsų klientai nežinotų, iš kurios Kinijos parduotuvės atkeliavo užsakymas. Šiuo atveju Jūs veikiate tik kaip tarpininkas.

Patiko? Pasidalink:
Pin Share

DealExtreme (dx.com)

9.1

Asortimento gausa

7.5/10

Pirkimo paprastumas

10.0/10

Pirkėjų apsauga

9.5/10

Prekių atsiuntimo greitis

9.5/10

Pros

  • prekės atkeliauja greičiau nei iš kitų Kinijos parduotuvių – paprastai per 2-3 savaites.
  • siūlomas unikalus draudimas nuo importo mokesčių (muito ir PVM)
  • galima atsiskaityti per Paypal
  • puikus klientų aptarnavimas
  • prekes grąžinti leidžia į sandėlį, esantį ne Kinijoje, o Anglijoje

Cons

  • prekių asortimentas nėra itin didelis

Panašūs straipsniai

2 Thoughts to “Pirkimas DealExtreme (dx.com)”

  1. Eglė

    Sveiki,
    O ar galima droopshippinti prekes pvz i eBay iš dx arba gearBest platformu? Kaip tenn su VERO prekėmis reikalai ?
    Ačiū

    1. Tomas iš MadeinChina.lt

      Galėt galima, tačiau nerekomenduotina dėl sunkiai prognozuojamo pristatymo laiko. Beveik garantuotai susigadinsit savo reitingą bei patirsit nuostolių, ypač jei pirkėjas atsiskaitys Paypal būdu.
      O dėl VeRO pasiskaitykite pačiame Ebay: https://pages.ebay.com/seller-center/listing-and-marketing/verified-rights-owner-program.html#m17-1-tb1

parašyk, ką manai?

MadeinChina.lt