Apžvalgos

Pirkimas AliExpress

AliExpress – neabejotinai populiariausias Kinijos internetinis turgus, skirtas parduoti vietines prekes į užsienį. Kuo išsiskiria AliExpress – prekių gausa, kokios nerasite niekur kitur. Taip yra todėl, kad, AliExpress teigimu, čia naujais daiktais prekiauja daugiau nei 130 tūkstančių pardavėjų Kinijos įmonių ir privačių asmenų. Tai tuo pačiu yra ir minusas, kadangi jų patikimumą patikrinti sudėtinga. Žinoma, galima remtis pirkėjų atsiliepimais, tačiau jų ten ne visada rasite.

Turinys AliExpress internetinėje parduotuvėje pateikiamas keliolika kalbų, tarp kurių yra anglų, rusų, portugalų, ispanų, lenkų, vokiečių, turkų, prancūzų bei taip pat integruotas Google vertėjas, tad, esant poreikiui, galima išsiversti ir į lietuvių kalbą. Prekių užsakymas niekuo nesiskiria nuo kitų elektroninių parduotuvių – paieškos pagalba išsirenkamos norimos prekės, jos dedamos į krepšelį ir tuomet formuojamas užsakymas. Kas patogu – jei vienu kartu perkate kelias prekes iš keleto skirtingų pardavėjų, užtenka atlikti vieną bendrą užsakymą taigi ir vieną mokėjimą. Tai ypač pasiteisina tai atvejais, kai turite AliExpress nuolaidų kuponą, kuris aktivuojasi tik pasiekus tam tikrą užsakymo sumą, pavyzdžiui, gaunate 5 dolerių nuolaidą, jei perkate už ne mažiau, kaip 30 dolerių.

AliExpress akcijos, išpardavimai

Akcjos, nuolaidosTam tikromis datomis šioje parduotuvėje galima apsipirkti gerokai pigiau – tada ne tik pardavėjai sumažina kainas, bet ir AliExpress dalina kuponus, suteikiančius nuolaidą netgi ir taip atpigintoms prekėms.

Pagrindinės išpardavimų datos:

  • kovo 28-31 d. – AliExpress gimtadienis.
  • birželio 14-20 d. – vasaros išpradavimas
  • rugpjūčio 20-26 d. – vardinių (brandinių) prekių išpardavimo savaitė
  • lapkričio 11-oji. – Global Shopping Festival – didžiausias pasaulyje vienos dienos išpardavimas.

Trumpalaikių išpardavimų visada rasite ir tam tikrų švenčių progą (pvz, Valentino dienai, mamos ir tėčio dienos progoms, Velykoms, Kalėdoms, Naujiesiems metams). Tikrų akcijų, vadinamų FLASH Deals, pasitaiko kasdien, tačiau, kaip taisyklė, jos trunka neilgai, tad geriausia į šią parduotuvę užsukti kuo dažniau ir pasitikrinti, ar tarp nukainotų prekių yra ir tos, kurios domina.

Mokėjimo būdai

AlieExpress  užsakymus apmokėti galima Visa, MasterCard, Maestro, American Express kortelėmis ir dar eile kitų Lietuvoje ne itin populiarių metodų: tarptautiniu pavedimu, AliExpress Pocket, Webmoney, Yandex.Money, Western Union, QIWI, DOKU, Mercado Pago, Boleto, bancontact, TEF, iDeal, Giropay, Sofort Banking, Carte Bancaire (Carte Blue), Przelewy24, SMS mokėjimais Rusijoje (MTC, MegaFon, Beeline, TELE2) ir mokėjimu grynaisiais Rusijoje (Euroset, Syvaony, Russian Post). Deja, atsiskaityti per Paypal galimybės nėra. Kaip Paypal alternatyvą AliExpress naudoja jų pačių susikurtą mokėjimo priemonę AliPay.

Siuntimo būdai

AliExpress suteikia galimybę jos pardavėjams siūlyti klientams labai daug skirtingų prekių pristatymo metodų: China Post Registered Air Mail, China Post Air Parcel, China Post Ordinary Small Packet Plus, HongKong Post Air Mail, HongKong Post Air Parcel, Singapore Post, Swiss Post, Sweden Post, Russian Air, Special Line-YW, UPS, FedEx, DHL, TNT, EMS, TOLL, e-EMS, ePacket, DHL Global Mail, S.F. Express ir t.t., tačiau tik nuo pačio pardavėjo priklauso, kokius siuntimo į Lietuvą būdus jis jums leis rinktis.

Pardavėjai dažniausiai siūlo nemokamą prekių siuntimą, bet kartais galima ir primokėti pasirenkant kitą siuntimo būdą. Kaip taisyklė, pigioms, vos porą dolerių kainuojančioms pekėms nemokamas siuntimas tikrai būna tik neregistruotu paštu, kas ne tik nėra labai saugu, bet ir užtrunka labai ilgai – neretai ilgiau nei 2 menesius. Už papildomą mokestį beveik visi pardavėjai sutinka išsiųsti prekes registruotu paštu, bet yra buvę, kad net susimokėjęs, gavau neregistruotu.

Kartais  prie siuntimo būdo tiesiog nurodoma „AliExpress Standard Shipping“, kas yra neblogai, mat prekės dažniausiai atkeliauja per 2-3 savaites, tačiau ne į namus, o į „Omniva“ paštomatą, kuris parenkamas arčiausiai pagal siuntimo adresą.

Jei tik leidžia, rekomenduočiau rinktis HongKong Post Air Mail, HongKong Post Air Parcel, Singapore Post, Swiss Post, Sweden Post arba jau minėtą AliExpress Standard Shipping.

Galite nustebti, kad perkant brangesnius daiktus, pavyzdžiui, mobilųjį telefoną, planšetę ar kompiuterį, kartais siūlomas nemokamas ar labai pigus siuntimas per kurjerių kompaniją DHL, Fedex, UPS ar TNT, tačiau tai beveik garantuoja, kad Lietuvos muitinėje ne tik turėsite susimokėti importo mokesčius, bet kurjerių kompanijai teks pakloti papildomai ir nemenką sumelę už prekių deklaravimą.Todėl saugiau rinktis siuntimą paprastu registruotu paštu arba pirkti kitoje parduotuvėje, pavyzdžiui, Banggood.com, kuri suteikia galimybę susimokėti porą eurų papildomai už draudimą nuo importo mokesčių.

Pirkėjų apsauga

Kaip ir kitose el. parduotuvėse, AliExpress trūkumų pasitaiko įvairiausių – neatitinkantys tiesos aprašymai, atkeliavusios neveikiančios arba netrukus sugendančios prekės. Kai kada prekės siunčiamos neregistruotu paštu, todėl pasitaiko ir dingimų.

AliExpress veikia ir pirkėjų apsauga nuo nesąžiningų pardavėjų – jei gaunate neveikiančią, aprašymo neatitinkančią prekę arba išvis jos negaunate per tam tikrą laiką (paprastai per 60 dienų nuo išsiuntimo), galite vieną kartą kelti ginčą (disputą). Pirmiausia tenka susirašinėti su konkrečiu prekę pardavusiu pardavėju, kas neretai tampa tikru iššūkiu, kadangi dažnas jų labai prastai moka anglų kalbą. Jei susitarimo nepavyksta pasiekti, tada įsikiša ir parduotuvės konsultantai. Deja, kiek teko susidurti, ginčai ne visada arba nepilnai išsprendžiami pirkėjo naudai. Pavyzdžiui, jei perkate juodą megztinį, o gavote visai kitos spalvos, tikėtina, kad visos pinigų sumos susigrąžinti nepavyks, jei norėsite ir tą prekę pasilikti. Nors AliExpress garantuoja galimybę aprašymo neatitinkančią prekę išsiųsti atgal pardavėjui į Kiniją, realybėje tuo pasinaudoti apsimoka tik perkant brangias prekes, kadangi siuntimo kaina  dažnai neatperka patirtų nuostolių. Be to, dėl prekės grąžinimo pirmiausia tariamasi ne su AliExpress administracija, o su pardavėju, taigi daug kas priklauso ir nuo jo sąžiningumo. Tik nepavykus ginčo isšpręsti abiem (pirkėjui ir pardavėjui) priimtinu būdu, įsikiša ir AliExpress administracija.

Importo mokesčiai (muitai ir PVM) perkant iš AliExpress

Kadangi daugeliu atvejų AliExpress pardavėjai siunčia prekes ne iš Europos Sąjungos, o net ir tada, kad nurodo, kad siunčia iš Europos sandėlių, pasitaiko, kad iš tikrųjų siunčia iš Europoje esančių muitinės sandėlių, kuriuose tos prekės nėra išmuitintos, siuntai pasiekus Lietuvą, ši siunta gali būti papildomai apmokestinta, priklausomai nuo jos vertės:

  • kai bendra siuntos prekių vertė (neįskaičiuojant siuntimo išlaidų) yra 22 eurai arba mažiau, nemokami jokie muitai ir PVM.
  • kai bendra siuntos prekių vertė (neįskaičiuojant siuntimo išlaidų) viršija 22 eurus, bet neviršija 150 eurų, papildomai mokamas 21% PVM bei sumokamas atstovavimo muitinei (tarpininkavimo/deklaravimo) mokestis paštui arba kurjerių kompanijai. Jei prekę siuntėtės paštu, tas atstovavimo muitinei mokestis bus 8,69 Eur, o jei per kurjerių kompaniją – gerokai daugiau. PVM skaičiuojamas ne vien nuo prekių vertės, bet nuo visos sumos, sumokėtos prekės pardavėjui (taigi ir nuo siuntimo bei draudimo kainos) bei atstovavimo muitinei (deklaravimo) sumokėtų mokesčių.
  • kai bendra siuntos prekių vertė (neįskaičiuojant siuntimo išlaidų) viršija 150 eurų, mokamas ne tik atstovavimo muitinei mokestis, 21% PVM, bet ir muitas, kurio dydis priklauso nuo siunčiamų prekių. PVM skaičiuojamas ne vien nuo prekių vertės, bet nuo visos sumos, sumokėtos prekės pardavėjui (taigi ir nuo siuntimo bei draudimo kainos), atstovavimo muitinei (deklaravimo) sumokėtų mokesčių ir netgi nuo priskaičiuoto muito!
  • kai siunčiatės akcizais apmokestinamas prekes (kvepalus, tuoletinius vandenis, alkoholį ir tabako gaminius), siunta apmokestinama visais atvejais, nepriklausomai nuo jos vertės, čia atsiranda ir dar vienas mokestis – akcizas.

Kadangi siuntų srautai iš Kinijos yra tiesiog milžiniški ir jie vis didėja, dažnai pasitaiko, kad importo mokesčiais nepamokestinamos ir didelės vertės siuntos, pavyzdžiui, mobilieji telefonai. Na, bet čia jau kaip pasiseks.

AliExpress ir dropshippingas

Jei AliExpress norėtumėte naudoti kaip prekių šaltinį savo internetinei prekybai dropshippingo būdu, tai visai  įmanoma, kadangi kaskart užsakymo metu galima nurodyti kam ir kokiu adresu siųsti prekę, o sąskaitų AliExpress pardavėjai dažniausiai ir taip nededa. Žinoma, užsakymo komentare galima papildomai paprašyti sąskaitos neįdėti.

AliExpress naujiems pirkėjams

Kaip ir dauguma pardavėjų, AliExpress taip pat suinteresuoti, kad pas juos apsipirkinėti imtų kuo daugiau naujų klientų. Ir tai suprantama – kartą paragavęs, negali sustot 🙂  Todėl naujiems, pirmą kartą perkantiems kliewntasm AliExpress duoda krūvą kuponų, kurie padeda pirmąjį apsipirkimą dar labiau atpiginti. Kaip gauti? Tereikia šioje parduotuvėje užsiregistruoti per šią nuorodą:  registruotis.

Patiko? Pasidalink:
Pin Share

AliExpress

8.5

Asortimento gausa

10.0/10

Pirkimo paprastumas

9.5/10

Pirkėjų apsauga

7.5/10

Prekių atsiuntimo greitis

7.0/10

Pros

  • Didžiausias prekių pasirinkimas
  • Tą pačią prekę dažniausiai parduoda keli pardavėjai, todėl dėl konkurencijos čia neretai mažiausios kainos

Cons

  • Nėra galimybės atsiskaityti per PayPal
  • Sunku patikrinti pardavėjų patikimumą
  • Pardavėjai dažniausiai labai prastai moka anglų kalbą.

Panašūs straipsniai

parašyk, ką manai?

MadeinChina.lt