Apžvalgos

Pirkimas GearBest.com

GearBest  – ganėtinai jauna Kinijos internetinė parduotuvė, veiklą pradėjusi 2014 m. kovo 21 d. Čia  pirmą kartą pirkau turbūt tais pačiais 2014-aisiais ir tuomet labai nusivyliau – užsakymas labai vėlavo, o klientų aptarnavimas buvo tiesiog baisus – atsakymo tekdavo laukti ilgiau nei savaitę. Visgi įtariau, kad ši nauja parduotuvė buvo nepasiruošusi milžiniškam pirkėjų atplūdžiui ir tiesiog nespėjo dirbti. Taigi jai suteikiau dar vieną šansą – antrąjį kartą viskas vyko gerokai sklandžiau. Vėliau pirkau dar keletą kartų ir vėlgi viskas vyko sklandžiai. Šiuo metu klientų aptarnavimas gerokai pasitaisęs.

Kuo vilioja GearBest – geros kainos, akcijos, išpardavimai. Jei pasiseks užtaikyti, čia išties galima pasičiupti norimą prekę gerokai pigiau nei kitur, nors prekių asortimentu jie, žinoma, negali varžytis su AliExpress.

Turinys GearBest internetinėje parduotuvėje pateikiamas daugiau nei 100 kalbų, kadangi čia integruotas „Google“ vertėjas. Taigi čia rasite net ir lietuvių kalbą, tik vargu ar būsite labai patenkinti vertimo rezultatu. Na, o prekių užsakymas niekuo nesiskiria nuo kitų elektroninių parduotuvių – paieškos pagalba išsirenkamos norimos prekės, jos dedamos į krepšelį ir tuomet formuojamas užsakymas.

Mokėjimo būdai

Gearbest užsakymus apmokėti galima Visa, MasterCard, American Express, Discover, Diners Club  kortelėmis bei per Paypal sistemas. Kaip visada, rekomenduoju mokėti tik per Paypal dėl papildomos pirkėjo apsaugos.

Siuntimo būdai

GearBest klientams leidžia rinktis iš kelių siuntimo būdų, tiek registruotu paštu, tiek neregistruotu be siuntos sekimo. Taip pat siūlomas ir greitas siuntimas per kurjerių tarnybą, už kurį tektų pakloti gan nemažai, be to, siunčiant šiuo būdu visada pridedama ir užsakymo sąskaita, tad jei užsakymo suma (be siuntimo kainos) viršys 22 eurus, neabejotinai teks susimokėti importo mokesčius Lietuvos muitinei bei papildomai – kurjerių tarnybai už tarpininkavimą deklaruojant muitinėje prekes. Nemokamas siuntimas siūlomas ne visada, tačiau net jei ir tenka susimokėti, jis nėra brangus.

Keistas dalykas tas, kad GearBest siūlo papildomai įsigyti ir siuntos draudimą, mat tik tokiu atveju siuntą išsiųstų nemokamai dar kartą, jei ji dingtų. Draudimo kaina priklauso nuo prekių vertės, bet procentaliai nėra tokia jau ir maža. Taigi lyginandami tos pačios prekės kainą GearBest ir kitose parduotuvėse, įvertinkite ir šį mokestį.

Pirkėjų apsauga

Kaip ir kitose el. parduotuvėse GearBest trūkumų gali pasitaikyti įvairiausių – neatitinkantys tiesos prekių aprašymai, atkeliavusios pažeistos, neveikiančios arba netrukus sugendančios prekės. Siunčiantis prekes neregistruotu paštu, gali pasitaikyti ir dingimų ar didelių vėlavimų.

Siūlomos šios garantijos:

 • 7 dienų gauto neveikiančio daikto garantija – jei gaunate sudedusį daiktą, per 7 diena turi kreiptis dėl jo grąžinimo nurodytu adresu. GearBest žada, kad išsiųs kitą prekę arba grąžins pinigus bei padengs išsiuntimo kaštus.
 • 1 metų remonto garantija – jei per metus nuo gavimo dienos įsigyta prekė sugestų, GearBest žada, kad priims ją remontui. Už nusiuntimą į servisą teks susimokėti pačiam pirkėjui, tačiau už suremontuotą prekės atsiuntimą mokėti nebereikėtų, jei GearBest pripažins, kad gedimas buvo garantinis.
 • 45 dienų pinigų grąžinimo garantija – pirkėjui leidžiama grąžinti neišpakuotą prekę per 45 dienas nuo gavimo. Žinoma, siuntimo išlaidos šiuo atveju nekompensuojamos.

Plačiau apie garantijos sąlygas ir prekių grąžinimus galite paskaityti čia.

Jei gaunate neveikiančią, aprašymo neatitinkančią prekę, galite kreiptis į parduotuvės pagalbos tarnybą, kuri klausimą išsprendžia per kelias dienas. Jei visgi liktumėte nusivylę parduotuvės sprendimu, galėtumėte kreiptis į Paypal dėl pinigų grąžinimo (žinoma, kad tai būtų įmanoma, užsakymą reikia apmokėti būtent per Paypal sistemą).

Kaip jau minėjau, kompensaciją už dingusias prekes gautumėte tik tuomet, jei susimokėjote už siuntos draudimą.

Importo mokesčiai (muitai ir PVM) perkant iš GearBest

Kadangi daugeliu atvejų GearBest siunčia prekes ne iš Europos Sąjungos, o net ir tada, kad nurodo, kad siunčia iš Europos sandėlių, pasitaiko, kad iš tikrųjų siunčia iš Europoje esančių muitinės sandėlių, kuriuose tos prekės nėra išmuitintos, siuntai pasiekus Lietuvą, ši siunta gali būti papildomai apmokestinta, jei prekių vertė (neįskaičiuojant siuntimo išlaidų) viršija 22 eurus:

 • kai bendra siuntos prekių vertė (neįskaičiuojant siuntimo išlaidų) yra 22 eurai arba mažiau, nemokami jokie muitai ir PVM.
 • kai bendra siuntos prekių vertė (neįskaičiuojant siuntimo išlaidų) viršija 22 eurus, bet neviršija 150 eurų, papildomai mokamas 21% PVM bei sumokamas atstovavimo muitinei (tarpininkavimo/deklaravimo) mokestis paštui arba kurjerių kompanijai. Jei prekę siuntėtės paštu, tas atstovavimo muitinei mokestis bus 8,69 Eur, o jei per kurjerių kompaniją – gerokai daugiau. PVM skaičiuojamas ne vien nuo prekių vertės, bet nuo visos sumos, sumokėtos prekės pardavėjui (taigi ir nuo siuntimo bei draudimo kainos) bei atstovavimo muitinei (deklaravimo) sumokėtų mokesčių.
 • kai bendra siuntos prekių vertė (neįskaičiuojant siuntimo išlaidų) viršija 150 eurų, mokamas ne tik atstovavimo muitinei mokestis, 21% PVM, bet ir muitas, kurio dydis priklauso nuo siunčiamų prekių. PVM skaičiuojamas ne vien nuo prekių vertės, bet nuo visos sumos, sumokėtos prekės pardavėjui (taigi ir nuo siuntimo bei draudimo kainos), atstovavimo muitinei (deklaravimo) sumokėtų mokesčių ir netgi nuo priskaičiuoto muito!
 • kai siunčiatės akcizais apmokestinamas prekes (kvepalus, tuoletinius vandenis, alkoholį ir tabako gaminius), siunta apmokestinama visais atvejais, nepriklausomai nuo jos vertės, čia atsiranda ir dar vienas mokestis – akcizas.

Kadangi siuntų srautai iš Kinijos yra tiesiog milžiniški ir jie vis didėja, dažnai pasitaiko, kad importo mokesčiais nepamokestinamos ir didelės vertės siuntos, pavyzdžiui, mobilieji telefonai. Na, bet čia jau kaip pasiseks.

GearBest ir dropshippingas

Jei GearBest norėtumėte naudoti kaip prekių šaltinį savo interneinei prekybai dropshippingo būdu, tai visai  įmanoma, kadangi kaskart užsakymo metu galima nurodyti kam ir kokiu adresu siųsti prekę, o sąskaitų į pakuotės vidų GearBest ir taip nededa.

Patiko? Pasidalink:

8.1

Asortimento gausa

7.0/10

Pirkimo paprastumas

9.5/10

Pirkėjų apsauga

8.0/10

Prekių atsiuntimo greitis

8.0/10

Pros

 • Galima atsiskaityti per Paypal
 • Dažniausiai labai gera prekių kaina

Cons

 • Nemokamas siuntimas siūlomas ne visada
 • Kompensaciją už dingusias prekes gautumėte tik tuomet, jei susimokėjote už siuntos draudimą
 • Prekių asortimentas nėra itin didelis

Panašūs straipsniai

parašyk, ką manai?

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!